Jak to z budową bywa - rzeczywistość zrobiła swoje! Kiedy masz ograniczony budżet, bo nie jesteś celebrytą ani piłkarzem, a zwykłym Kowalskim, wtedy marzenia trzeba trochę zmodyfikować :D
Chociaż muszę przyznać, że w naszym domu sporo jest drewna już teraz, bo będziemy mieć drewniane podłogi, fronty z forniru, drewniane meble z odzysku, chcę drewniany taras, mamy także szalówkę drewnianą.
Więc kiedy padł temat podbitki, no cóż za pytanie, podoba mi się drewniana! Mąż natomiast nie był zwolennikiem, i tu zdecydowały nie tylko koszta ale także to, że "jak ty tam wleziesz kobieto i będziesz to konserwować?!". Rzeczywiście, gdy się nad tym zastanowić, drewno trzeba odnawiać, konserwować a chyba nie będę co 2 lata wypożyczać rusztowania? Nie? No chyba nie :D Tak więc mężu, wybieraj sam, byleby pasowała pod kolor okien (które notabene także chciałam drewniane ale wg męża nie było nas stać :D).
Tak więc wybrał. Podbitka z PCW. Plastik w czystym wydaniu, ah jak ja nienawidzę plastiku! Niemniej jednak, z takiej wysokości, jest on wizualnie do zaakceptowania przeze mnie. Nawet mi się podoba, a co!
Jeszcze jednym tematem, który trzeba było przedyskutować było ułożenie podbitki. Czy dać równolegle do więźby dachowej czy dać prostopadle do ścian? Wybór padł na prostopadle. Czemu? Chyba dlatego, że mniej z tym zachodu przy układaniu i idzie mniej odpadu, jakoś tak to szło ;)
W podbitce mąż wybrał także czarne oprawy świetlne, które wg mnie są zbyt małe, ale być może to dobrze, nie mają dawać po oczach a lekko oświetlać dom. Podbitka wymaga także narożników, aby jej wykończenie było estetyczne. Zauważyłam także, że co któryś panel ma wentylację.
Oczywiście jak zawsze zapraszam do naszej foto relacji:
Efekt ułożenia podbitki z PCW prostopadle do ścian.
Widok w drugą stronę.
Kolor podbitki dopasowany jest pod kolor okien, choć nie jest to idealnie ten sam odcień.
Materiał do podbitki to Boryszew Vinyl Siding, w kolorze złoty dąb.
Tak prezentuje się podbitka od frontu domu.
Tyle odpadu zostało po docinaniu podbitki.
Znów front domu z widocznymi czarnymi oprawami oświetleniowymi.
Podbitka na balkonie.
Ciąg dalszy podbitki na balkonie nad tarasem.
Widok na sufit nad balkonem.
A tu nasze drzwi! Zaraz po montażu.
Widok na front domu, po montażu drzwi.
Inne ujęcie frontu domu.
Piękne letnie chmury! I podbitka w całej okazałości :)
I jeszcze raz - nowe drzwi!
Podsumowanie materiałów i producentów:
- podbitka dachowa PCW - producent Boryszew Vinyl Siding, kolor Złoty Dąb,
- narożniki PCW - producent Boryszew Vinyl Siding, kolor Złoty Dąb,
- brama wjazdowa Hormman,
- drzwi wejściowe wykonane na indywidualne zlecenie - firma Awruk, materiał: drewno, naświetle szkło hartowane, aluminium malowane proszkowo,
- okna: BFO Białystok, PCV, kolor złoty dąb,
- okna dachowe: Okpol, PCV, kolor biały wewnątrz, grafit zewnętrznie.
Aktualnie jesteśmy na etapie budowy własnego domu i zastanawiamy się nad różnymi kwestiami związanymi z montażem odpowiednich rzeczy. Właśnie zastanawiamy się nad tym, jakie okna wybrać. Bardzo spodobała nam się oferta firmy https://www.framex.pl/ , więc i Was zachęcam do sprawdzenia wszystkich informacji. Warto zastosować odpowiednie rozwiązania. Jeśli chodzi o okna, to jest teraz wiele różnych opcji i na pewno każdy może się na coś fajnego zdecydować. Przyznaję, że nie spodziewałam się, że tak ciężko coś znaleźć.
OdpowiedzUsuńWidać, że to piękny dom! Ważne na etapie budowy aby wybrać takie elementy i materiały budowlane aby potem nie żałować. Jakość im wyższa tym lepiej, szczególnie tyczy się to okien, drzwi. Nie warto oszczędzać na takim wyposażeniu, ważne aby dobrać też odpowiednie wersje kolorystyczne. Jeśli mowa o oknach dachowych to na https://dakea.pl/produkty/akcesoria-komfortowe/ sprawdźcie koniecznie.
OdpowiedzUsuń